Połóg

Połóg

Pierwsze dni po porodzie nie należą do najprzyjemniejszych
i najprostszych, zdajemy sobie z tego sprawę. Zobacz,
co może Cię dręczyć, męczyć, albo zaskoczyć.

Połóg to bardzo trudny okres dla każdej mamy. Zanim emocje opadną, a hormony się uregulują jesteś na tej huśtawce emocjonalnej prawie 6 tygodni.Twoje ciało wraca do normy sprzed ciąży, a rodzi się ona niestety w bólach.
Mama wraz z dzieckiem w tym okresie uczą się wzajemnej obsługi: kiedy karmić, jak trzymać, jak spać- a nie jest to takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

POŁÓG – na co powinnaś być gotowa w czasie połogu?

Baby
blues

...

Baby blues

Baby blues to potoczna nazwa dla doświadczeń wielu matek po porodzie. Psycholodzy szacują, że dotyka nawet 80 procent kobiet.
Charakteryzuje je:

  • zmienność nastrojów (raz płaczesz, zaraz jesteś szczęśliwa),
  • problemy ze snem
  • wycieńczenie
  • płaczliwość
  • smutek, lęk
  • poczucie nieadekwatności (czy na pewno dobrze postępuję z dzieckiem?)
  • irytacja, częsta frustracja, zapominanie
...

Depresja poporodowa

...

Depresja poporodowa

Depresja jest niezależna od matki i nie jest jej winą. Warto wiedzieć, że jej objawy mogą się zacząć w ciąży i już wtedy warto szukać pomocy specjalisty. W porównaniu do baby blues, depresja poporodowa sama nie mija. Może pojawić się po kilku tygodniach, a nawet miesiącach od porodu. Nieleczona może przeciągać się wiele miesięcy.

...

Bolesność i obrzęk piersi

...

Bolesność i obrzęk piersi

Nawał mleczny
Pojawia się w pierwszych dniach połogu. Objawem jest przekrwienie sutków z bolesnym obrzękiem i wyraźnym rysunkiem żył powierzchniowych.
W celu zmniejszenia nawału mleka stosuje się ciepłe, wilgotne okłady. Po wcześniejszej konsultacji z doradcą laktacyjnym, na zlecenie lekarza można podawać przez 1-2 dni małe dawki leków hamujących wydzielanie prolaktyny.
Zastój pokarmu
Występuje zazwyczaj w 3 – 4 dobie połogu. Manifestuje się obrzękiem piersi, ich bolesnością.
Można zastosować masaż ręczny wraz z opróżnianiem piersi za pomocą laktatora i przez karmienie. Użyć można także środków przeciwbólowych, ciepłych okład&oacute.;w

...

Ból
krocza

...

Ból krocza

Występuje najczęściej po porodzie naturalnym. Szybkiemu gojeniu się rany sprzyja odpoczynek bez bielizny, umieść tylko podpaskę pod pośladkami. Miejsca intymne przemywaj po każdej wizycie w toalecie od przodu do tyłu, zwróć jednak uwagę by wybrać delikatny płyn do higieny intymnej! Zrezygnuj z używania gąbki, bo przenosi za dużo bakterii, a szare mydło nadmiernie wysuszy i podrażni okolice intymne.

...

Burza hormonów

...

Burza hormonów

Po porodzie, gdy łożysko jest już wydalone, w organizmie następują gwałtowne zmiany hormonalne. Do tej pory produkowane były ogromne ilości estrogenu i progesteronu, teraz ich „fabryka” została zamknięta. Dodaj do tego wycieńczenie organizmu (poród to spory wysiłek fizyczny) i stres oraz niedobór snu (który niemowlak przesypia noc…). Młoda mama boi się niechcący uszkodzić niemowlaka, nie jest pewna czy się najadł i czy odpowiednio się nim zajmuje. Ale nie jesteś sama, zawsze możesz liczyć na pomoc partnera! Pamiętaj też, że nieważne jak bardzo jesteś zorganizowana i poukładana, bycie mamą maluchów wymaga zaangażowania i koncentracji.

...

Dieta mamy karmiącej

...

Dieta mamy karmiącej

Dieta mamy karmiącej to spożywanie około 600-800 kcal więcej niż dotychczas, aby Twój pokarm był wartościowy. Pewnie się zastanawiasz co możesz jeść co nie – nie ma złotej rady musisz obserwować swoje dziecko, gdyż każde jest inne. U malca do 4 miesiąca wykształca się układ trawienny, dlatego pierwsze miesiące Twojej diety są bardzo ważne. Możesz jeść wszystko ale racjonalnie, wykluczyć należy produkty jedynie najbardziej alergiczne jak: czekolada, owoce drobno pestkowe (poziomki, truskawki). Kategorycznie wykluczamy alkohol.

...

Seks po porodzie

...

Seks po porodzie

Twoja decyzja o rozpoczęciu współżycia nie jest wyłącznie uzależniona od wyleczenia obrażeń po ewentualnym nacięciu krocza i ustania upławów- to kwesta całkowicie indywidualna. Niektórym kobietom potrzeba 6 tygodni, innym 3 miesięcy, a nawet 6 miesięcy, aby poczuły ochotę na seks. Jeśli jednak po tym czasie w dalszym ciągu nie masz ochoty na zbliżenia powinnaś udać się do psychologa.

...
https://tamilkamaveri.monster
glamour model brutal anal. site
extreme brutal gangbang dp and old granny hardcore permission to cum.malayalam sex stories